Pri nákupe nad 35€ doprava ZADARMO!

O nás

Hrozno od poctivých slovenských vinohradníkov

Sme malé butikové vinárstvo, ktoré vyrába obmedzené množstvo vína z hrozna dopestovaného od poctivých slovenských vinohradníkov. Víno vždy bolo našou záľubou a aktivitou. Chceli sme náš pohľad a víziu za moderným vínom posunúť ďalej a tak sme vytvorili malú rodinnú firmu. Vinárstvo, ktoré je o emóciách, poctivej práci, súdržnosti a vytrvalosti. Keďže výmery našich viníc nie sú také veľké, sme nútení časť produkcie nakúpiť. Zásadne  spolupracujeme s vinohradníkmi, ktorých poznáme a ktorým veríme. Do budúcna plánujeme rozširovať výmeru vlastných vinohradov a prejsť do kompletnej produkcie vína z vlastných vinohradov. 


Ak o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť

Vinárstvo ma celý život zaujímalo a vedel som, že sa mu raz chcem plnohodnotne venovať. Po strednej škole som odišiel študovať do Nitry na Slovenskú poľnohospodársku univerzitu odbor vinárstvo a povedal som si teraz alebo nikdy. Firmu som zakladal ako 20 ročný popri štúdiu na vysokej škole v Nitre. Nemal som takmer žiadne skúsenosti a žiadne kontakty, mal som iba víziu a pocit, že by sa to mohlo podariť. Počase som však spoznal popredných slovenských enológov a mal som možnosť priučiť sa vínu na tej najvyššej úrovni. 

Chutné víno výsledkom spolupráce

Od leta 2019 sme prerobili časť rodinného domu na malé vinárstvo s produkciou do 6 000 litrov a v roku 2020 sme vyrobili prvé víno. V čase oberačiek sme mladé víno pravidelne kontrolovali, aby kvalita bola čo najvyššia. Musím povedať, že keď som chytil prvú fľašu nášho vína, videl som za sebou kus tvrdej práce a zároveň veľké zadosťučinenie. Hovorím nášho, pretože bez rodiny a kamarátov by to nebolo možné, špeciálne otec bol môj najväčší podporovateľ. Každá jedna fľaša prešla našimi rukami a každá je originál. Veľmi Vám za to ďakujem! 

 

Často hovorím, že víno je živý organizmus a platí pri ňom jednoduchá rovnica: to čo mu dáš, to sa ti vráti. Preto sme k vínu vždy poctiví, starostliví a úprimní! Našou víziou je vyrábať svieže, plné a výnimočné vína, pri ktorých človek strávi možno trošku lepší deň ako plánoval alebo si ho dokáže spojiť s príjemnou emóciou. To, že Vám naše víno tak chutí, je pre nás tá najväčšia odmena!